Müşteri Hizmetleri

Siparişleriniz hangi kargo firması ile size ulaştırılır?

Siparişlerinizi size en kısa sürede, sorunsuz ulaştırabilmek MNG Kargo ile çalışmaktayız. Sipariş gönderilerinizle ilgili Baby-Couture.net'ten bilgi alabilirsiniz.

Teslimat sırasında adreste olmazsam siparişim nasıl teslim edilir ?

Siparişleriniz sizin tarafınızdan bildirilen ilgili kişi ve teslimat adresine gönderilir. Teslimat sırasında ilgili kişinin adreste olmaması durumunda, sipariş kişinin 1.dereceden yakınına kimlik kontrolü yapıldıktan sonra teslim edilir.

Teslimat ve fatura adresleriniz neden önemli?

Siparişinizin hızlı ve sorunsuz olarak size ulaşması için teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak belirtmeniz gerekmektedir. Fatura adres bilgileriniz daha sonra değiştirilemeyeceği için siparişinizi onaylamadan önce fatura adres bilgilerinizi kontrol ediniz.

Siparişinizin Kargoya Verildiğini Nasıl Anlayacaksınız?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya verildikten sonra sistemimizde yer alan " Sipariş Takibi" sayfasından siparişinizin kargoya verilip verilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Siparişiniz hasarlı / kırık geldiğinde ne yapabilirsiniz?

Siparişleriniz kalite kontrolleri yapılarak, üründe herhangi bir sorun olmadığı takdirde tarafınıza gönderimi sağlanmaktadır.

Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız. Herhangi bir hasar tespit etmeniz durumunda kargo görevlisine " Hasar Tespit Tutanağı” nı hazırlatın. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim esnasında problem yaşatır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarınız. Örneğin; "Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.")

      1. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır.
      2. Tarafınıza hasarlı olarak teslimatı yapılan ürünleri, teslimatı yapan kargo firması ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Örneğin; MNG Kargo ile ulaştırdığımız ürünü yine
      3. MNG Kargo ile baby Couture’a göndermeniz gerekmektedir. Farklı kargo şirketi ile iade gönderimlerinde ürünün kargo tazminlerinde problem yaşanmaktadır.
      4. Teslim Adresi olarak lütfen aşağıdaki adresi kullanınız;  

                    Bağdat cad. Altıntepe Nokta Durak Köşdere Apt. No:59 Daire:1 Küçükyalı/Maltepe/İstanbul

       5.  Hasarlı ürünlerin depo girişleri sağlandıktan sonra tekrar gönderim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

İade Şartları

Baby Couture'da satılan tüm ürünler, firmamız garantisi altındadır.

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içerisinde, kargo bedeli ödenmiş olarak, iade edebilirsiniz.

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünler;

  • Mutlak surette orijinal kutu veya ambalajında olmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi hiç bir surette kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade bildirim formunu/sebebinizi doldurarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Ürünü iade etmeden e-mail aracılığı ile başvurarak iade talep sebebinizin tarafınıza ulaşmasını isteyiniz, firmamız yetkililerine durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Size, firmamız ilgili departmanı tarafından gönderilecek olan iade gönderim onayını aldıktan sonra, ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Onay bilgisi size e-mail yoluyla bildirilecektir.

* İade edilecek ürünün kargo gönderi masrafları alıcıya (Müşteri) aittir.

* Ürün incelemesi, üretici firma tarafından yapılıp iadesi onaylandığında ödemiş olduğunuz ürün bedeli tarafınıza ödenir.

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi; ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde tarafımıza ulaştırdığınızda, ürün iade bölümü tarafından incelenir, yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi veya para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEK VE TEKRAR AYNI ŞEKİLDE, KARGO BEDELİ TARAFINIZA AİT OLMAK ÜZERE GERİ GÖNDERİMİ YAPILACAKTIR.

Ödeme Şartları

Baby Couturea yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızın güvenliği 128 Bit Rapid SSL ile sağlanmaktadır. Havale veya kredi kartı ile taksit seçeneklerinden tercih ettiğiniz şekilde alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Havale ile Ödeme

 

Kredi Kartı ile Ödeme

Baby Couture'da 6 bankanın kredi kartına taksitli ödeme seçeneği sunulmuştur. World, Bonus, Axcess, Maximum, Advantage ve CardFinans kredi kartınızla tek çekim veya 100TL ve üstü alışverişleriniz için max. 2 taksit ile alışveriş yapabilirsiniz.

 

İyi Alışverişler Dileriz.